DZIEŃ ZIEMI

9 maja obchodziliśmy  w naszej  szkole Dzień Ziemi – Dzień Ekologii. W ramach obchodów tego dnia odbyły się:
1. Konkursy plastyczne , inspirowane tematyką ekologiczną pod hasłem „Jestem cząstką przyrody” (dla uczniów klas I-III) oraz konkurs na najciekawszy komiks i zwierzęta, kwiaty lub zabawki ekologiczne wykonane z surowców wtórnych , konkursy literackie – wiersze, rymowanki, ekohasła, prezentacja ubiorów wykonanych z odpadów typu: makulatura, gazety, sznurki, tworzywa sztuczne itp.( dla uczniów klas IV-VI).
Komisja konkursowa zapoznała się z prezentacjami poszczególnych klas i ustaliła następującą kolejność:

W kategorii klas I – III:

I miejsce – klasy III c i III d,
II miejsce – klasy II a, II d
III miejsce – klasa I b.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – klasa VI b,
II miejsce – klasa V d,
III miejsce – klasa V a i V b.

2. Apel ekologiczny pod hasłem „ Żyj z przyrodą w zgodzie” przygotowany przez klasę 6A, w którym wzięli  udział członkowie Zarządu Oddziału LOP w Brzegu
p. Janusz Bańkowski oraz p. Kazimierz Karnas.

3.Prelekcje o tematyce ekologicznej,  z udziałem p. Marka Stajszczyka i Dariusza Bobera.

4. Wystawa  plakatów ekologicznych, gazetki tematyczne

5. Wystawa minerałów  „Skarby Ziemi”.