Trasa Mleczna

W dniu 9 grudnia 2008roku do naszej szkoły przyjechał zespół muzyczny  „ Waynoway” , który realizuje „Trasę Mleczną” w ramach promocji „Doskonałego Mleka”.

O godzinie 9:50 w klasach II a, III b, III c, IV c oraz V a zostały przeprowadzone lekcje muzyczne, w czasie których członkowie zespołu przeprowadzili „mleczno-muzyczne” zajęcia z uczniami. Po wesołej i pouczającej zabawie każde dziecko otrzymało kartonik mleka o pysznym smaku.

Uczniowie klas II b, II c i III a w tym dniu wzięły udział w koncercie w BCK-u. Był on kontynuacją „Mlecznej Trasy” prowadzonej w ramach promocji spożycia mleka w szkołach oraz wspierania idei programu „Mleko dla Szkół”.  Również tam dzieci wesoło się bawiły.

Celem akcji jest promowanie spożycia mleka, dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia.

Ideą Programu „Mleko dla Szkół” jest, aby co dzień każdy uczeń miał szansę na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.