Turniej mini koszykówki dziewcząt

W dniu 18.03.2009  roku w sali sportowej naszej szkoły odbył się ostatni etap rozgrywek w mini koszykówce dziewcząt. Po zwycięstwach w zawodach na szczeblu miejskim, powiatowym oraz półfinałowym drużyna naszej szkoły podejmowała u siebie w zawodach finału wojewódzkiego trzy zespoły: PSP nr 7 ze Strzelec Opolskich, PSP nr 1 z Wołczyna oraz PSP nr 10 z Nysy. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”.

Już pierwszy mecz naszej drużyny, który zagraliśmy ze Strzelcami Opolskimi dawał duże nadzieje na zwycięstwo w tych zawodach. Prowadziliśmy od pierwszej kwarty i nawet na moment nie daliśmy wyrwać sobie zwycięstwa. Ostatecznie wygraliśmy 40:15. Dwa następne spotkania również zakończyły się naszą wygraną: z Wołczynem 40:21, a z Nysą 56:18. Takie wyniki przyniosły nam pierwsze miejsce i awans do rozgrywek krajowych, które odbędą się w dniach 3-6.06.2009 roku w Słupsku. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z powodu naszego zwycięstwa i obiecujemy wytrwale walczyć o medal w Słupsku!