Dzień Dziecka 2009

„Gdy się dziecko śmieje, niebo się uśmiecha,
Cały świat pięknieje, gdy się dziecko śmieje,
Wielka w nim nadzieja, szczęście i pociecha.”

Tak brzmiało motto tegorocznego Dnia Dziecka świętowanego w naszej szkole. Dla każdego było przewidziane „coś miłego”. Klasy I-III bawiły się w auli szkolnej pod hasłem „Wszyscy mamy talent”. Można było zobaczyć taniec solowy i duety, posłuchać interpretacji różnych wierszy, piosenek, a nawet podziwiać występy akrobatyczne! Każdy z uczestników dostawał w nagrodę maskotkę, a najlepsi z najlepszych, wyróżnieni przez surowe jury z klasy szóstej, dostali czekoladki. W czasie popisów na scenie odbywał się też konkurs plastyczny, a wykonane prace  po zaprezentowaniu widowni również nagrodzono. Emocji było co niemiara!
      Starsze klasy popisywały się w konkursie tańca oraz rywalizowały indywidualnie i grupowo w przeróżnych zawodach i konkurencjach na sali gimnastycznej oraz szkolnym boisku. Konkurs tańca dostarczył wielu emocji sympatykom występujących solistów i duetów. Niewątpliwą atrakcją były taneczne występy męskie. Wyróżnieni artyści otrzymali słodycze i nagrody.              Sportowo można było się udzielać indywidualnie w konkursie skoków na skakance, żonglerce piłką nożną, w konkursie „hula hop” i szkolnym finale turnieju tenisa stołowego. Konkurencje drużynowe obejmowały turniej piłki ręcznej dziewcząt klas IV i V, turniej piłki ręcznej dziewcząt klas VI oraz turniej piłki nożnej chłopców klas IV-VI. Wszystkie rozgrywki i konkurencje były niezwykle emocjonujące, a zwycięzcy otrzymali słodycze i dyplomy. Możemy zatem w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły stwierdzić, że taki Dzień Dziecka był atrakcją dla wszystkich. Czekamy więc z utęsknieniem na następny...