Pamięci księdza Grzegorza Ostrowskiego

16 kwietnia w PSP nr 3 w Brzegu odbył się VI Konkurs Piosenki Religijnej im. Księdza Grzegorza Ostrowskiego.  Uroczyście otworzyła go p. w-ce dyrektor Małgorzata Małecka. Organizatorami konkursu były : p. Marta Grzesiak, p. Krystyna Chamot i p. Beata Lewandowska. W konkursie wzięły udział wszystkie brzeskie szkoły podstawowe. 19 uczestników zaprezentowało się w trzech kategoriach : zespoły wokalne, soliści i zespoły kameralne. Wykonawców oceniało jurry, w skład którego wchodzili: p. Jadwiga Kita, p. Małgorzata Naumowicz, ksiądz Janusz Stępiński oraz p. Ostrowska. Wszyscy wykonawcy wspaniale zaprezentowali przygotowane piosenki religijne. Poziom konkursu był wysoki. Po długich obradach jurry przyznało następujące miejsca :

Kategoria : zespoły wokalne kl. I-III :

I miejsce zespól Allegro PSP nr 3

II miejsce zespół Stokrotki ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

Zespoły wokalne kl. IV-VI  :

I miejsce zespół Akord ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

II miejsce zespół wokalny z PSP nr 1

III miejsce zespól Fermata PSP nr 3

III miejsce zespól Fantazja PSP nr 5

Kategoria : Soliści :

I miejsce Joanna Piasecka ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi

II miejsce Magdalena Lewoniec ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

III miejsce Magdalena Mazurkiewicz ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi

IV miejsce Paulina Kusowska ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi

IV miejsce Hamudi Jesri PSP nr 5

V miejsce Aleksandra Mrozowska ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi

V miejsce Małgorzata Koladyńska PSP nr 1

Kategoria : zespoły kameralne :

I miejsce ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

II miejsce ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

III miejsce PSP nr 1

VI Konkurs Piosenki Religijnej im. Ks. Grzegorza Ostrowskiego był szczególny. Inny niż dotychczasowe, ponieważ obecni byli na nim Rodzice ks. Grzegorza wraz z rodziną. Konkurs był nie tylko wydarzeniem w PSP nr 3, ale także przeżyciem pełnym emocji zarówno dla rodziny księdza jak i dla organizatorów – „kolegów z pracy Grzegorza’’. Pani Ostrowska ( mama księdza) była bardzo wzruszona i szczęśliwa, że Jej Syn żyje w pamięci tych, którzy Go znali. Nie kryła łez wzruszenia. Pani w-ce dyrektor otwierając konkurs powiedziała m. in. , że  Grzesiu też nas będzie słuchał i cieszył się, że Mu tak pięknie dzieci śpiewają. I na pewno tak było.

Mamy nadzieję, że Konkurs Piosenki Religijnej im. Ks. Grzegorza Ostrowskiego będzie kontynuowany. W przyszłym roku szkolnym zaszczyt organizowania konkursu przyznano ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi.