„Historyczne Miasta w Polsce”

To seria monet o nominale 2 zł, które od kilku lat emituje NBP. Brzeg znalazł się w grupie 32 wybranych miast, którym poświęcono takie monety.
W dniu 10 października odbyła się uroczystość przekazania Monety Brzeskiej władzom miasta, powiatu oraz mieszkańcom Brzegu. Grupa naszych uczniów w renesansowych strojach powitała  przed Ratuszem, goszczącego w mieście z tej okazji Prezesa NBP p. Józefa Sobotę oraz przedstawicieli władz samorządowych. W   towarzystwie gwardzistów, dwórek i żaków oraz p. dyrektora Muzeum Piastów Śląskich  Pawła Kozerskiego, goście udali się   do Zamku Piastów Śląskich, gdzie odbyła się ta uroczystość.