Świętojany 2007

„Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczyń sobie…”  - tak przemawiała do pani dyrektor Celiny Podgórskiej-Świnickiej „Czarnoleska lipa”, gdy wiodła dostojnego gościa na honorowe miejsce przy stole rodziny Kochanowskich. 21 czerwca na Świętojanach bowiem przyszło nam ze smutkiem wielkim, uroczyście i oficjalnie pożegnać Naszą Panią Dyrektor, która odchodzi na emeryturę. Nie pomogły wołania „Wielkie nam pustki czynisz w domu naszym...”ani żale i łzy starego Anioła, opiekuna szkoły. Korowód dwórek, żaczków i paziów ostatni raz się Księżnej, Patronce naszej Alma Mater pokłonił, dziatwa zaś zdolności swe jeszcze raz zaprezentowała tańcząc, śpiewając i poezje recytując.

Żegnali też naszą Księżnę Celinę dostojni goście-włodarze miasta,  rektorzy szkół i  inszych instytucji, wszyscy zgodnie zasługi podkreślając i smutek z powodu odejścia Jejmości wyrażając.