Pasowanie 2006

„Będziemy dbać o dobre imię naszej szkoły,
Będziemy starali się dobrze uczyć,
Będziemy dobrymi i zgodnymi kolegami,
Będziemy szanować swoich nauczycieli i rodziców”.

Tak przyrzekali 27 października 2006 r. pasowani już na uczniów naszej szkoły uczniowie klas pierwszych. Siedzieli przejęci w auli szkolnej, wśród zaproszonych gości-pana burmistrza Mirosława Stankiewicza, przewodniczącego Rady Miasta pana Jana Pikora, witani przez dyrekcję szkoły oraz jej tytularnego gospodarza Mistrza Jana Kochanowskiego z rodziną i dworem. Książę Jerzy II Piast wraz z księżną Barbarą wychwalali naszą akademiję, a przejęci uczniowie klas pierwszych wysłuchali fraszki Jana Kochanowskiego „ Na lipę”.
       Z czasów Mistrza Jana powróciliśmy do współczesności, aby wysłuchać rad na temat szkolnego zachowania.   Dowiedzieliśmy się też, jakie porządki panują w naszej szkole: …” Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać, znajdować spokój i tworzyć”.
       Renesansowa oprawa jest tradycją naszych szkolnych uroczystości. Nowi uczniowie i ich rodzice  po raz pierwszy ją podziwiali, a  pasowanie przez Księcia Jerzego i Mistrza Jana oraz przysięga złożona na sztandar szkoły podniosło wagę uroczystości.

Jolanta Mozolewska