Otwarcie hali sportowej

Nareszcie nadszedł ten dzień! 28 września 2006 r. dokonało się uroczyste otwarcie naszej nowej sali sportowej! Swą obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych i sportowych. Zaprosiliśmy też księdza proboszcza oraz księży innych wyznań w naszym mieście, aby zechcieli poświęcić ten wspaniały obiekt.
Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem przez pana burmistrza decyzji o dopuszczeniu naszej sali do użytku. Otrzymaliśmy również życzenia oraz prezenty „na dobry początek” od dyrektorów szkół i innych placówek. Niespodzianką dla nas był popisowy trening i krótka rozgrywka drużyny koszykarek „Cukierków” Brzeg.
My również przygotowaliśmy swój program. Zapalenie znicza oraz wniesienie olimpijskiej flagi rozpoczęło Szkolny Rok Sportowy. Był to bardzo uroczysty i wzruszający moment.
Później pokazaliśmy, co potrafimy: zespół taneczny klas młodszych zatańczył przy znaczących słowach piosenki „We are the champions”- jesteśmy mistrzami. Po takim wstępie było już tylko coraz goręcej. Zespół taneczny naszych absolwentek przypomniał swoją klasę w żywiołowym tańcu, zobaczyliśmy też pokaz step aerobiku, a na zakończenie zostawiliśmy sobie niespodziankę: wspólny- gości i gospodarzy pokaz ćwiczeń aerobiku prowadzony przez studentkę, a naszą absolwentkę, Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. Rozruszaliśmy się wszyscy lekko zdyszani wysłuchaliśmy końcowej piosenki do muzyki Piotra Rubika:
„Mówią, że to nie jest przyjaźń, że się tylko zdaje im, że już zapomnieli Mistrza rym…”

Tego dnia jednak długo nie zapomnimy…