"Mamo nie tucz mnie"

„Mamo nie tucz mnie” – to hasło akcji prowadzonej przez TVP 1, pod opieką merytoryczną Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie i skierowanej   szczególnie do rodziców i dzieci w wieku szkolnym.  Akcja ma na celu promocję zdrowia oraz zwalczanie chorób cywilizacyjnych, do których zaliczana jest również  otyłość. Realizacji tych celów ma służyć między innymi propagowanie następujących idei:  „Jedno jabłko dziennie i nie muszę chodzić do lekarza” oraz „Słodki weekend – nie jem słodyczy w ciągu tygodnia”.
W  naszej szkole od lat promujemy zdrowy styl życia i zasady racjonalnego odżywiania się. Efekty naszej działalności przedstawiliśmy  reporterom programu 1 TVP, którzy mieli okazję zobaczyć: zajęcia otwarte w klasie II c /wych. p.Mariola Kasprzyk/ pod hasłem: „Jedzmy codziennie warzywa i owoce”,  prezentacje tematyczne przygotowane przez uczniów klasy Vb pod kierunkiem p. Wilhelmy Barańskiej, w tym min: „Mleko i przetwory mleczne”, „Jedzmy codziennie warzywa i owoce”, „Sport i turystyka sposobem na zdrowie”, dokumentację potwierdzającą udział dzieci w różnych formach aktywnego  spędzania czasu wolnego/ rajdy piesze do grodziska Ryczyn, wyjazdy do gospodarstw ekologicznych,  „Zielone szkoły”, wycieczki turystyczno-krajoznawcze służące poznaniu Brzegu, województwa i regionu, wycieczki o tematyce historyczno-patriotycznej/, Wiosenny turniej sportowy – rozgrywki w piłce ręcznej chłopców, w czasie których występowały zespoły nagrodzone w szkolnym turnieju tańca nowoczesnego /organizatorzy p. Katarzyna Grochowska, p. Danuta Pilch, p. Marek Szulczewski, /zajęcia modelarskie – konstruowanie balonów na ogrzane powietrze /opiekun  p.Janusz Włodarczyk/.

Relacja z naszej szkoły przedstawiona zostanie w   programie „Kwadrans na kawę”  w dniu 21 marca br o godzinie 15.10.

zdj. Wilhelma Barańska