Dzień bez samochodu 22 września 2006

„Zmiany klimatu” to hasło tegorocznego Europejskiego Dnia bez Samochodu. W imprezie plenerowej wzięli udział uczniowie z klas 4b, 4c, 6b i 6d  z wychowawcami.
Uroczystego otwarcia obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu dokonał burmistrz miasta p. Wojciech Huczyński, który przywitał na placu przed Ratuszem barwny korowód przedszkolaków oraz  uczniów ze  szkół podstawowych i gimnazjów.   Uczestnicy festynu przemaszerowali ulicami Brzegu z plakatami i hasłami ekologicznymi informującymi przechodniów o zmianach atmosferycznych na Ziemi, a następnie w Parku nad Odrą odbyły się zawody sprawnościowo-ruchowe na torze rowerowym. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny na plakaty tematyczne - uczeń z klasy 4b Jakub Mraczek uzyskał I miejsce w kategorii prac indywidualnych, a szkoła zajęła II miejsce w kategorii prac zespołowych.
Dodatkową atrakcją festynu były pokazy tresury psa policyjnego oraz sprzętu strażackiego używanego w ratownictwie drogowym. Chętni mogli także oznakować swoje rowery. Przez cały dzień jeździł po mieście autobus Radia Plus, który przewoził bezpłatnie wszystkich chętnych, promując przy okazji imprezę oraz nasze miasto.