Piknik Europejski

W dniu 9 maja odbył się w Opolu w ramach obchodów Dnia Europy - Piknik Europejski,  zorganizowany przez Dom Europejski – Regionalne Centrum Informacji Europejskiej przy Fundacji Rozwoju Śląska i  Urząd Miasta Opola. Na imprezie spotkały się  delegacje szkół podstawowych, gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych z całego województwa opolskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI c: Kamil Dobrowolski, Marek Gołąbek, Kuba Lewandowski i Filip Roman. W programie opolskiego Dnia Europy znalazły się między innymi konkurs plastyczny pod hasłem „Europejskie wesołe miasteczko” , mini konkurs wiedzy  o Unii Europejskiej oraz występy zespołów muzycznych. Przedstawiciele naszej szkoły po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tego typu imprezie i uznali, że jest to   atrakcyjny sposób poszerzania wiedzy o Unii Europejskiej.