Uroczystość pasowania

7 października 2005 r. w naszej szkole w poczet uczniów przyjęto najmłodszych żaków. Na uroczystość przybyli pan Burmistrz Mirosław Stankiewicz, kierownik Biura Oświaty, Kultury i Sportu  pan Stanisław Kowalczyk,  przewodniczący Rady Rodziców pan Andrzej  Wojtkowski oraz rodzice pierwszoklasistów. W renesansowej oprawie odbyła się inscenizacja ukazująca dzieciństwo i czasy żakowskie patrona szkoły. Uroczystego pasowania dokonał sam Mistrz Jan z Czarnolasu, a przesłanie na długą drogę edukacji szkolnej wygłosili pan Burmistrz  i pani dyrektor szkoły C. Podgórska – Świnicka. Po części oficjalnej młodzi żakowie udali się do swoich klas, gdzie czekały na nich przygotowane przez rodziców  niespodzianki.