Świętojany 2005

Regionalna Trójka Satelitarno – Kablowa czyli telewizja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu zaprasza swoich wiernych i niewiernych fanów do BCK w czwartek 16 czerwca o godz. 17.00,  na specjalny program rozrywkowy z okazji Dnia Patrona czyli „Świętojanów”

Dyrektor, operatorzy i Zarząd Spółki TV PSP 3

Tymi słowami organizatorzy  święta szkoły  zapraszali  gości, rodziców, uczniów na coroczne „Świętojany”. W  konwencji programu telewizyjnego zaprezentowane zostały osiągnięcia i sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych i artystycznych, turniejach i zawodach sportowych. Program prowadzili: Ania Jurek z klasy VI ze swoim bratem Bartkiem z klasy I oraz prezenterki TV Patrycja Rozborska z klasy VI i Roksana Kałużna z klasy IV. Na część artystyczną programu złożyły się występy tancerzy z klasy II d, III a, V b i  V c, piosenki zespołu „Fermata” i „Wesołe Skrzaty” oraz fragment przedstawienia „Kubuś Puchatek”, przygotowanego przez uczniów z klasy II a.

/ nasze laury/

Sycyna

W bieżącym roku szkolnym świętowanie Dnia Patrona naszej szkoły miało szczególny charakter, gdyż 30 osobowa reprezentacja uczniów wraz z nauczycielami była w Sycynie i Czarnolesie. Odbywał się tam ogólnopolski zjazd szkół im. Jana Kochanowskiego. Nasi delegaci przedstawili efekty pracy szkoły w kultywowaniu twórczości Mistrza z Czarnolasu oraz wykorzystania humanistycznych treści tej twórczości w aktualnej praktyce szkolnej. Z  wielkim entuzjazmem uczestnicy zjazdu, a nawet turyści  obserwowali  dzieci w renesansowych strojach występujące w pałacu Kochanowskich.

/+prezentacja/