Pasowanie na ucznia

1 października uczniowie klas pierwszych  wraz z wychowawcami, rodzicami i opiekunami zgromadzili się w auli szkolnej, aby uczestniczyć w  uroczystości „Pasowania na ucznia”. Uczniowie klas szóstych w strojach z epoki renesansu przybliżyli czasy, w których żył nasz patron Jan Kochanowski, wcielając się nie tylko w postać poety, ale także księcia Jerzego II Piasta i jego dworu. Uroczystość wzbogacił program artystyczny przygotowany przez zespół teatralny z klasy IV a (pod opieką p. mgr  D. Hasiak) oraz zespoły taneczne z klasy II b (opiekun p mgr .M. Turzańska – Lechowicz), III a i VI a (opiekun p. mgr  K. Komarnicka). Życzenia pierwszakom złożył również obecny na uroczystości przedstawiciel organu prowadzącego, p. S. Kowalczyk – kierownik Biura Oświaty, Kultury i Sportu.