Świętojany - Dzień Patrona Szkoły

Wszem i wobec oznajmiamy, iż kolegium i żakowie Scholi Trzeciej urządzić zamierzają Święto Swoje, Świętojanami zwane, gdzie kwiat młodzieży zdolności a umiejętności niezwykłe ukazać zamierza”

-         w taki sposób zapraszaliśmy przyjaciół szkoły na tegoroczne Święto Szkoły, które odbyło się 17 czerwca w Brzeskim Centrum Kultury. W tradycyjnej, renesansowej konwencji uczniowie  zaprezentowali swoje osiągnięcia  artystyczne i sportowe zgromadzonym licznie rodzicom          i zaproszonym gościom z panem Burmistrzem Mirosławem Stankiewiczem na czele. Przygotowany przez nas  program wzbudził wielkie zainteresowanie i podziw widzów, o czym mogliśmy się przekonać odbierając gorące podziękowania i wiele słów uznania.