XIX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 26 lutego odbyły się w Brzeskim Centrum Kultury miejsko-gminne eliminacje  XIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Pani mgr Grażyna Banach i pani mgr Danuta Hasiak przygotowały z uczennicami fragmenty prozy i utwory poetyckie, które zostały zaprezentowane na konkursie. Jury konkursowe bardzo wysoko oceniło  występ i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii  szkoły podstawowe klasy I –III :

II miejsce dla Roksany Kałużnej (klasa IIIa), za utwory „Dziki taniec” D.Gellner i „Cudaczek-Wyśmiewaczek” J.Duszyńskiej i dla  Adeli Staszczyk (klasa IIIa) za wiersz J. Tuwima „Dwa wiatry”  i fragment „Czerwonego Kapturka” Ch. Perrault,  wyróżnienie dla Natalki Szczepaniak (klasa IIIa) za fragment prozy H.Ch.Andersena „Słowik” oraz wiersz „Koncert o świcie” P. Łosowskiego.

W kategorii szkoły podstawowe – klasy IV-VI:

II miejsce dla  Ani Jurek (klasa Va) za fragment książki „Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów” A Brashares i wiersz A Ziemianina „Przyda się taka chwila”, III miejsce dla Patrycji Rozborskiej za wiersz „Sen” I.Loris i fragment książki H.Dunmore  „Zilla i ja”.