Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca na  stadionie miejskim w Brzegu odbył się festyn  rekreacyjno-sportowy zorganizowany z okazji Dnia Dziecka i połączony z Dniem  Sportu Szkolnego. Przygotowano wiele atrakcji z udziałem policji, straży pożarnej, wojska oraz sekcji Taekwondo.
Pracownicy Powiatowej Straży Pożarnej pokazali  między innymi upozorowaną akcję ratowniczą wypadku samochodowego, kilka sposobów gaszenia ognia przy użyciu nowoczesnych urządzeń gaśniczych. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła ogromna gaśnica pianowa o dużej wydajności, która w krótkim czasie mogła wytworzyć duże ilości piany. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zaprezentował umiejętności psa wyszkolonego do zadań specjalnych, a żołnierze z brzeskiej jednostki saperów pokazali działanie specjalistycznego sprzętu służącego do rozminowania terenu. Dzięki wojskowym kucharzom wszyscy uczestnicy imprezy mogli spróbować przepysznej grochówki.
       Nieodzownym elementem Dnia Sportu były oczywiście konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli w-f.  Młodsi  uczniowie brali  udział w konkursie ze skakankami, rozgrywkach w dwa ognie,  wyścigach rzędów oraz biegu patrolowym. W tym szczególnym dniu każde dziecko  nagradzano dyplomami, drobnymi upominkami oraz słodyczami ufundowanymi przez niezawodnych sponsorów.
      Klasy IV – VI brały udział w rozgrywkach piłki nożnej. Wyniki rywalizacji były następujące:   w poziomie klas czwartych  zwyciężyła klasa IV a, w klasach piątych najlepsi okazali się uczniowie z klasy Vd, a w szóstych -    chłopcy z klasy VI b i VI c. Reprezentacje wszystkich klas brały także  udział w turnieju w „dwa ognie”. Tym razem najlepsze okazały się klasy IV a, V d i VI a. Wszyscy uczestnicy konkurencji sportowych nagradzani byli dyplomami oraz słodkimi upominkami.
     W czasie festynu przeprowadzone zostało głosowanie na najpopularniejszego sportowca naszej szkoły w tym roku.   W plebiscycie wybrano Roksanę Chmielewską z klasy IV c, Mateusza Włodka z klasy V b i Rafała Ożoga z klas VI d. Zwycięzców nagrodzono plecakami i słodyczami ufundowanymi przez sponsorów.
   Na zakończenie imprezy swoje umiejętności zaprezentowali członkowie brzeskiej sekcji  Taekwondo. W krótkim  pokazie  zawodnicy przedstawili najbardziej charakterystyczne elementy tej koreańskiej sztuki walki.
     Nad bezpieczeństwem w czasie całego szkolnego  święta czuwała straż miejska i policja, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim rodzicom,  sponsorom i przyjaciołom szkoły za wielkie zaangażowanie,   życzliwość i pomoc w  zorganizowaniu  imprezy, która przyniosła dzieciom wiele radości.