Dzień Ziemi – Dzień Ekologii w szkole

W dniu 29 kwietnia 2004 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi – Dzień Ekologii. Program uroczystości był bardzo urozmaicony i  różnorodny. Uczniowie z klas IV - VI w strojach zawierających elementy ekologiczne uczestniczyli w konkursie zdrowej żywności, apelu i pogadankach o tematyce ekologicznej i zdrowotne,  oraz biegu ekologicznym. Ostatni z wymienionych punktów  programu odbywał się w Parku Wolności i obejmował następujące konkurencje: bieg na około 800 m, rozpoznawanie wskazanych drzew liściastych i roślin wiosennych, określanie nazw drzew iglastych na podstawie puzzli oraz pytania dotyczące podstawowych zagadnień ekologicznych. Wyniki rywalizacji w biegu ekologicznym  były następujące: w kategorii klas IV – I miejsce kl. IV d,  klas V   - I miejsce kl. V b, klas VI -  I miejsce kl. VI c.

W szkolnych obchodach Dnia Ziemi – Dnia Ekologii udział wzięli także zaproszeni goście reprezentujący Radę Szkoły, Radę Rodziców, LOP, Lasy Państwowe i PTTK.