"Brzeg - moje miasto"

„Brzeg – moje miasto” to tytuł konkursu wiedzy o rodzinnym mieście, który odbył się w szkole 19 marca. Uczestnikami rywalizacji byli uczniowie klas szóstych, wyłonieni w eliminacjach klasowych. Pięcioosobowe drużyny z każdej klasy otrzymały następujące  zadania:
1.      zestaw pytań dotyczących historii Brzegu,
2.
      rozpoznawanie brzeskich zabytków na podstawie wylosowanych fotografii,
3.
      rozpoznawanie zabytków umieszczonych na planie miasta,
4.
      układanie puzzli i rozpoznawanie obiektów,
5.
      nazywanie zaznaczonych na planie miasta nazw ulic.
W konkursie  zwyciężyła drużyna z klasy VIb w składzie: Agata Nawrocka, Karolina Olejarz, Julia Sorel, Agnieszka Podkowa, Wojtek Ruszkiewicz, II miejsce zajęła klasa VIa reprezentowana przez Dorotę Dutkowiak, Ewelinę Watehę, Agnieszkę Sowę,  Michała Wajdę,  i Mateusza Grabowskiego, a III miejsce wywalczyli uczniowie z klasy VId – Magda Oliwa, Agnieszka Śliwa, Marta Tesarowicz, Marta Pełech, Petro Stando.

Konkurs przygotowały i prowadziły: p. mgr Marta Grzesiak i p. mgr Małgorzata Małecka