CHÓRY ANIELSKIE

4 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs piosenki religijnej pod hasłem: „Śpiewem chwal Boga i ludzi”,  dedykowany niezapomnianemu księdzu Grzegorzowi Ostrowskiemu. W konkursie wystąpiły „chóry aniołów” ze szkół podstawowych: PSP nr 8, Zespołu Szkół Specjalnych, Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi, PSP nr 5, PSP nr 1, PSP nr 3.
Uczestników  i gości powitała gorąco pani dyrektor Celina Podgórska-Świnicka, a następnie przekazała głos prowadzącym konkurs uczniom Sylwii Marcinkiewicz i Przemysławowi  Przybyłowi, którzy zachwycili wszystkich elegancją, kulturą sceniczną i swobodą.
Poziom występów konkursowych był bardzo wysoki i jury miało bardzo trudne zadanie. Po naradzie ogłoszono następujący werdykt:

W kategorii klas młodszych:
I miejsce - otrzymały „Wesołe skrzaty” z PSP nr 3 ( opiekun p. Danuta Hasiak),
II miejsce – „Dzwoneczki „ z PSP nr 8 ( opiekun siostra Anna Majewska),
III miejsce – „Dzieci Abrahama” z PSP nr 1 ( opiekun p. Renata Jastrzębska).

W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – zespół „Gloria” z PSP nr 8 ( opiekun siostra Anna Majewska),
II miejsce – zespół wokalny z PSP nr 5 ( opiekun p. Anna Książek),
III miejsce – zespół „Aniołki” z PSP nr 1 ( opiekun p. Renata Jastrzębska).

Główną nagrodą za pierwsze miejsce jest występ na Festiwalu Piosenki Religijnej „Corda Cordi”, którego organizatorem jest parafia p.w. św. Mikołaja i Brzeskie Centrum Kultury.
Przyznano również wyróżnienia za najlepsze interpretacje piosenek i wykorzystanie instrumentów perkusyjnych: dla duetu „ Emaus” z PSP nr 3 i dla A. Dublańskiej z zespołu „Exodus” z PSP nr 1.
Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, słodycze oraz pamiątkowe aniołki z porcelany.
W następnym roku konkurs odbędzie się u tegorocznych zwycięzców czyli w szkole PSP nr 8.
Organizatorzy konkursu – p. Krystyna Chamot i p. Małgorzata Stańco, serdecznie dziękują sponsorom: księdzu proboszczowi Zdzisławowi Pyszce z parafii św. Mikołaja w Brzegu, PWC „Odra” w Brzegu, ciastkarni „Agusia”, sklep zabawkarski ul. Dzierżonia, PSP nr 3.