Sprawdzian kompetencji dla uczniów klas VI

W dniu 8 kwietnia 2003 r o godzinie 900 odbędzie się sprawdzian kompetencji dla szóstoklasistów. Sprawdzian przeprowadza się zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz procedurami określonymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Obecność uczniów na sprawdzianie jest obowiązkowa. Uczniowie nieobecni na sprawdzianie z powodu choroby, pobytu w szpitalu itp. piszą sprawdzian w terminie późniejszym - 24 czerwca 2003 r o godz.900 , w miejscu ustalonym przez CKE. Na sprawdzian należy przynieść legitymację szkolną oraz czarny długopis lub pióro, linijkę, ołówek, cyrkiel, kątomierz.

Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 830, zajmują miejsca w wyznaczonych salach według ustalonych list. Przebieg sprawdzianu nadzorują powołani do komisji egzaminacyjnej nauczyciele, którzy nie mogą udzielać piszącym żadnych wyjaśnień.

Sprawdzian trwa 60 minut. Uczniowie z dysfunkcjami mają na rozwiązanie zadań 90 minut. Każdy z piszących otrzyma imienne zaświadczenie informujące o wynikach sprawdzianu ( bez informacji o korzystaniu z wydłużonego czasu  pisania).
Maksymalna ilość punktów wynosi 40. Wynik sprawdzianu nie wpływa na promocję i nie jest odnotowywany na świadectwie ukończenia szkoły. Zadania  mają na celu sprawdzenie umiejętności uczniów w zakresie: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.