OTWARCIE PRACOWNI

Długo czekaliśmy i wreszcie mamy nowoczesną i piękną pracownię komputerową.
Dzięki staraniom naszej pani dyrektor Celiny Podgórskiej –Świnickiej otrzymaliśmy w ramach programu INTERNET W SZKOŁACH – PROJEKT PREZYDENTA RP dziewięć stacji roboczych dla uczniów oraz komputer dla nauczyciela. Ze środków Rady Rodziców i środków przekazanych przez organ prowadzący szkołę zakupiliśmy jeszcze pięć komputerów oraz  niezbędny do wyposażenia pracowni sprzęt (stoliki, krzesła, łącze SDI).
       Na otwarcie każdej „prezydenckiej”   pracowni przyjeżdżają goście z Kancelarii Prezydenta, a także przedstawiciele władz oświatowych i organu prowadzącego szkołę. Tak było i u nas. W tym uroczystym dniu zaszczycili szkołę swoją obecnością: doradca Pana Prezydenta RP – p. Jerzy Wysokiński, zastępca Burmistrza Miasta – p. Mirosław Stankiewicz wraz z Naczelnikiem Wydziału Społecznego – p. Kazimierą Bogdanowicz , zastępca Przewodniczącego Rady Miasta – p. Jan Pikor, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu – p. Józef Paprotny, przewodnicząca Rady Szkoły – p. Małgorzata Wajda i przewodniczący Rady Rodziców – p. Andrzej Sowa.
      Tradycyjnie po staropolsku halabardnicy, dwórki i rodzina Mistrza Jana z Czarnolasu, patrona szkoły, powitali i zaprosili gości do auli. Tam pokazaliśmy naszą wersję rozwoju środków przekazu w scenkach pt.: „ Z jaskini do pracowni komputerowej”. Aktorzy
otrzymali za nie gorące brawa i pochwały.

Następnie dokonało się najważniejsze : została przecięta wstęga do  pracowni komputerowej i jej oficjalne otwarcie. Radości uczniów, rodziców i pedagogów nie ma końca gdyż dzięki temu uczniowie będą mogli uczyć się i poznawać świat „ bez barier”, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologii komputerowej.