LAURENTJANUM 2003

7 czerwca   Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu obchodziła swoje święto. Nawiązując do dobrych tradycji działającego przed wiekami piastowskiego Gimnazjum Ilustre swoją imprezę nazwali „Laurentianum”. Na prośbę władz uczelni w uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły wcielając się w postacie Mistrza Jana z Czarnolasu, jego rodziny ,żaków, dwórki, gawiedzi  i halabardników. Kolorowy korowód w barwnych renesansowych strojach przemaszerował ulicami miasta , by na rynku miejskim powitać szanownych  gospodarzy i dostojnych gości . Mistrz Jan Kochanowski   złożył życzenia profesorom i studentom:

„ Niechaj żakowie szacownej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej rozsławiają dobre imię uczelni i grodu naszego. Niechaj Uczelnia owa serca poczciwe, a umysły zacne kształci, charaktery prawe, szlachetność i honor rycerski na przednim miejscu stawia....”  a następnie dwórki, żacy i gawiedź kłaniając się pięknie rozdawali kwiaty, jabłka i serdeczne uśmiechy.

zdj. Janusz Włodarczyk