XIX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

aby język giętki,
powiedział wszystko,
co pomyśli głowa”

8 listopada 2003 roku odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w kategorii szkół podstawowych, którego organizatorem był Oddział PTTK Ziemi Brzeskiej. W konkursie wzięło udział dwoje uczniów z naszej szkoły Oskar Lach z klasy II b oraz Ania Jurek z klasy V a.
Konkurs ma na celu rozbudzenie wśród dzieci zamiłowania do mowy ojczystej, upowszechnienie pięknego i sugestywnego wypowiadania myśli , prezentowania barwnym i bogatym językiem faktów związanych z historią Polski.
Za swoje wystąpienie Oskar otrzymał wyróżnienie i nagrodę książkową, natomiast Ania zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego.
Finał ogólnopolski odbył się w Legnicy w dniach 20 – 23 listopada. Ania wygłosiła dwa teksty. Pierwszy popularyzujący własny region geograficzno – historyczny nosił tytuł „Moje spotkanie z księciem”, a w drugim uwzględniającym hasło: „Dolny Śląsk w oczach dzieci”, opowiadała o tajemnicach zamku Czocha. Wystąpienie Ani zyskało uznanie jury i zapewniło IV miejsce w konkursie oraz  nagrodę im. Wandy Urbaniak.
W przygotowaniu naszych uczniów do konkursu zaangażowani byli brzeski przewodnik PTTK pan Marian Stachuła , nauczycielka j. polskiego   pani Grażyna Banach i nauczycielka kształcenia zintegrowanego pani Grażyna Tymecka.